پیام واقعی نماز ظهر عاشورا

رادیو جوان ایرانی-گروه جوان و معرفت:

روز عاشورا وقتی ظهر شد ، ابوثمامه صیداوی یکی از یاران امام حسین (ع) هنگام ظهر به آن حضرت عرض کرد: دوست دارم قبل از آنکه در رکاب تو فدا گردم این نماز را که وقتش رسیده با تو بخوانم. امام حسین (ع) فرمود : خداوند تو را از نمازگزاران قرار دهد که مرا یاد نماز انداختی، از دشمن بخواهید مهلت دهد تا ما نماز را بخوانیم سپس امام حسین (ع) با جمعی از اصحاب نماز ظهر را خواندند و زهیر و سعید بن عبدالله به عنوان سپر در جلوی آن حضرت ایستادند به گونه ای که 13 تیر به بدن سعید اصابت کرد و به شهادت رسید.

پیام واقعی نماز ظهر عاشورا

اهمیت نماز در زندگی اهل بیت(ع): نماز امام حسین(ع) در ظهر عاشورا و در صحرای جنگ و ستیز، نشان دهنده و پیام آور آنست که نماز در زندگی اهل بیت(ع) ویاران این خاندان پاک و بزرگ از لحاظ اهمیت و جایگاه در درجه اول قرار دارد و معنی آن اینست که تنها خداوند وعبادت برای خداوند در زندگی آنان اهمیت دارد.
مردم آن زمان در حق امام حسین(ع) به دلیل دوری جستن از دین خدا و سرپیچی از امر به معروف و نهی از منکر، ظلم جبران ناپذیری را روا داشتند،بیایید ما با احیا و زنده نگه داشتن حقایق دین و برپایی نماز عاشورایی زمینه ظهور بابرکت مولایمان صاحب زمان(عج) را فراهم ساخته از جمله یاران وسربازان آن حضرت باشیم.

 پیام نماز ظهر عاشورا

/ 3 نظر / 27 بازدید
فاطمه محسنی زاده

سلام پست خوبی گذاشتید...کاملا درسته...امیدوارم بتونیم حق امام مونو رو به جا بیاریم....انشاالله که ما هم در زمره یاران ایشون قرار بگیریم

هانیه شالباف

ایشالا بتونیم تا آخر عمر حسینی بمونیم

هستی بهرامی

مَن میدانَم تُو هـَــــم میدانــی کـه شُدَنـی نیست… حَتـی اَگر مُعجِزه کُنـــی باز هَم… او یِک آرِزوی ِمَحال اَست .. امیدوارم همیشه حسینی بمونیم و راهش رو ادامه بدیم