بهار زندگیتون رو همیشه سبز نگه دارید

به افتخار جشن تولد 16 سالگی رادیو جوان رادیوی محبوب جوانان ایرانی

رادیو جوان بهاری دیگر را تجربه میکند ...

× × × ×

این مطلب رو جایی خوندم حیفم اومد برای شما دوستانی که بهار زندگیتون رو پشت سر میگذارید نگذارم. امیدوارم هیچگاه دلای بهاریتون رو تیره و تار نکنید...

گناهی که شیطان را هم ناراحت می‌کند!
تهمت و بهتان به اندازه اى زشت و زننده است که حتى شیطان هم از انجام دهنده آن دو بیزارى مى جوید. شیطان از رفتارهاى زشت و اعمال خلاف استقبال مى کند؛ ولى برخى از رفتارهاى ناروا آن قدر زشت و پلیدند که شیطان هم آن ها را تایید نمى کند. یکى از این اعمال ، نابود کردن وجهه افراد در جامعه ، و ریختن آبروى آن ها به وسیله بهتان یا تهمت است .


 امام جعفر صادق (علیه السلام ) در این زمینه مى فرماید:
 
من روى على مۆ من روایه یرید بها شینه و هدم مروءته لیسقط من اعین الناس اخرجه الله من ولایته الى ولایه الشیطان ، فلا یقبله الشیطان
اگر کسى سخنى را بر ضد مۆ منى نقل کند و قصدش از آن ، زشت کردن چهره او و از بین بردن وجهه اجتماعى اش باشد و بخواهد او را از چشم مردم بیندازد، خداوند او را از محور دوستى خود خارج مى کند و تحت سرپرستى شیطان قرار مى دهد؛ (ولى) شیطان هم او را نمى پذیرد.
 
انسان عاقل و متدینى که به مبدا و معاد اعتقاد دارد، هیچ گاه به دیگرى تهمت نمى زند. حتى اگر انسانى دین نداشته باشد، سرشت انسانى اش به او اجازه این کار را نمى دهد، مگر آن که از فطرت پاک انسانى به خوى حیوانى گرویده باشد.

× × × ×

پ.ن 2: یادتون باشه! ... بهار زندگیتون رو همیشه سبز نگه دارید و اجازه ندید آفتها سبزی و شادابیش رو کمرنگ کنه!

پ.ن 2: پنجم اسفند ماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی روز مهندس بود.این روز رو به همه تلاشگران عرصه مهندسی کشور تبریک میگم.

/ 4 نظر / 8 بازدید
سولماز

تبریک میگم عزیزم وبلاگت پرازمطالب جالبه من خیلی دوسش دلم[چشمک]

سولماز

من شماروباافتخارلینک میکنم ممنونم که سرزدی عزیزم[ابرو]

مهسا

امیدوارم خدا قبل از اینکه ببرتم همینجا قصاصم کنه!!!!!!! خدا بدادم برسه