یادی از مهران دوستی گوینده و مجری پیشکسوت رادیو جوان

 

بعد از انقلاب در سال ۶۰ به ایران برگشت و از همان زمان تا پیش از مرگش صدایش را از رادیو و تلویزیون می شنیدیم و مهمان لحظات صبح و عصر ما بود.

 

 وی در سال ۱۳۵۹ و هنگام تصدی سمت مدیریت تولید صدا و سیمای مرکز گیلان، به دلیل نیامدن گوینده این کار را بر عهده می‌گیرد و از آن پس به گویند‌گی در رادیو مشغول می شود.

 

دوران 8 سال دفاع مقدس اطلاعیه‌‌های ارتش را در رادیو میخواند و از گویندگان رادیو جبهه بود. او در سالیان اخیر به عنوان یکی از چهره‌‌ های شناخته شده رادیو گویند گی برنامه‌های متعددی را بر عهده داشته‌ است و موفق به دریافت جوایز فراوانی از جمله جایزه برتر چهارمین جشنواره جوانه ها شد.

 

 دوستی در چند سال اخیر به عنوان گویند‌گی برتر رادیو و نماینده‌‌‌‌‌ی ایران در(ABU اتحادیه رادیو تلویزیونی آسیا- اقیانوسیه) انتخاب شده بود.

 

مهران دوستی به دلیل بیماری تنفسی دقایقی پیش درگذشت و دوستداران و همراهان صدای گرمش را تنها گذاشت.

 

اگرچه بیماری ریوی وی چندان هم ناگهانی نبود چراکه دوستی، به علت عارضه‌ی قلبی روز چهارشنبه، دوم مهرماه در بیمارستان شهید رجایی بستری و جمعه چهارم مهر ماه تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت که خوشبختانه عملش موفقیت آمیز بود اما دست تقدیر فرصت چندانی برای زیستن به وی نداد و در 59 سالگی دار فانی را وداع گفت.

منبع: رادیو جوان

/ 4 نظر / 88 بازدید
سارا

سلام ببخشید یه سوال داشتم امسال دیگه باشگاه رادیو جوان فراخوان نمیده؟ من هرچقدر منتظرم چرا هیچ خبری نمیدین؟ ممنون میشم جوابمو بدین

سارا

سلام. مرسی که جوابمو دادین چقدر ناراحت شدم :-( من میخواستم امسال شرکت کنم :-( شما نمیدونین راه دیگه ای هست که بشه وارد شد یا نه؟ :) کلاسی جایی میشناسین به منم بگین؟

سارا

الان دیگه باشگاه فعال نیس نه؟ چون هرسال اردیبهشت فراخوان میداد چقد من بدشانسم :))

سارا

ممنون :-( بله متوجه شدم واقعن هم همینطوره.....:-(