تفاوت خواستگاری رسمی با خواستگاری غیر رسمی

6) بدبینی مرد نسبت به همسرش با این سوال از کجا معلوم که این خانمی با من به راحتی و یا با دو تا کلمه محبت آمیز دوست شد با کسانی دیگر دوست نشده باشد.
7) بهره نبردن از حمایت عاطفی و کمک های احتمالی از طرف پدر و مادر در مورد دختر و پسر
8) در صورت ادامه دوستی و جدی شدن مشکل و یا سرد شدن پسر به دلیل احساس یکنواختی و یا به دلایل دیگر آسیب روحی به دختر بیشتر از پسر خواهد بود زیرا از یک طرف وابستگی و از طرف دیگر فشار خانواده برای ازدواج و نداشتن انگیزه و احساس نسبت به خواستگارهای دیگر که اگر ازدواج تحمیلی بوده وقبل از ازدواج با آن فرد مشاوره و رواندرمانی صورت نگیرد دختر در ازدواج بعدی هم ناکام و ناموفق خواهد بود. زیرا دائماً همسر خود را با دوست قبلی که با هدف ازدواج رابطه داشته مقایسه کرده و احساسات و وضعیت روحی فضای دوستی را با روابط زناشویی اشتباه گرفته غافل از اینکه اگر با فردی که ارتباط داشته نیز بدون آشنایی واقعی و با همین احساس موجود ازدواج می کرد هم دچار مشکل شد.

× × ×

البته یک نکته هم در رابطه با دوستی های قبل از ازدواج یا پسرهایی که به صورت غیر رسمی وعده ی ازدواج میدهند هست که اینگونه درخواست ها در 80 درصد از پسران به قصد ازدواج نیست فقط برای نگه داشتن دختر هست.
به خاطر اینکه دخترها عاطفی هستند پسرها هم رگ خوابشون رو یاد دارند و باروشهای مختلف اقدام به گول زدن میکنند

اون 20 درصد که واقعا قصدشون ازدواج هست
گرچه نیتشون خالصه ولی این در هر دوطرف هست وقتی برای هم عاطفه خرج میکنند و قربون صدقه ی هم میروند دیگر چیزی ندارند که بعد ازدواج برای هم خرج کنند البته اینی که گفتم این نیست که عاطفه تموم شدنی باشه فقط برای اینه که عشق قبل از ازدواج باعث میشه چشم به روی یک سری ویژگیهای منفی ببندند و بدی ها رو توجیح کنند و بعد از ازدواج چون اطمینان دارند که ماله همدیگه هستند چشمشون به روی ویژگیهای هم باز میشه و میبینند که با چه کسی ازدواج کردند
و این که بعد ازدواج همین تبعاتی که امیدوار عرض کردند رو هم داره

/ 0 نظر / 69 بازدید