ورود همیاران جوان محیط زیست در هلال‌احمر

وی با بیان اینکه هم‌اکنون داوطلبان و خیرین سازمان داوطلبان در مرزها مشغول به فعالیت هستند، افزود: حتی روز گذشته که مرز شلمچه بسته شد و بسیاری از مردم در مرزها سرگردان بودند، داوطلبان و خیرین در اقدامی کم‌نظیر زائران را در خانه‌های خود اسکان دادند.

 رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه چادرهای سلامت با کمک بیش از 3 هزار پزشک و پیراپزشک در پنج استان برپا شده است، اظهار کرد: 10 هزار بسته بهداشتی در بین زائران توزیع خواهد شد، این در حالی است که با کمک پزشکان سلامت، 10 هزار چادر سلامت برای ارائه خدمات در استان‌های ایلام، خراسان‌رضوی، فارس و قم برای پوشش زائران رضوی و حسینی برپا شده است.

رافع همچنین در مورد برنامه‌های گرامیداشت هفته داوطلبان که از روز گذشته آغاز شده است، گفت: اعضا و داوطلبان بازوان اصلی جمعیت هلال‌احمر محسوب می‌شوند و مشارکت بی‌بدیل آنها می‌تواند نقش زیادی در راستای اعتلای فرهنگ نوع‌دوستی و بشردوستی ایفا کند.

وی با اعلام امضای اولین تفاهم‌نامه بین‌المللی تصریح کرد: 27 آذر تفاهم‌نامه سه جانبه به منظور حضور جوانان در راستای حفاظت از محیط زیست با حضور دبیرکل فدراسیون صلیب سرخ جهانی و رییس سازمان محیط زیست به امضا درخواهد آمد که با کمک جوانان، فرهنگ حفاظت از محیط زیست سالم‌سازی آب، تفکیک زباله و... اجرایی می‌شود.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه امسال در مراسم هفته داوطلبان علاوه برپایی ایستگاه و چادرهای سلامت طرح نیابت که به منظور ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و سلامت به سالمندان نیازمند و محروم صورت می‌گیرد با جدیت ادامه خواهد داشت، افزود: تشکیل فراکسیون نمایندگان داوطلب در مجلس و همچنین برپایی 32 بازارچه خیریه از دیگر اقدامات این هفته خواهد بود.

رافع با بیان اینکه 1500 عضو سازمان جوانان که بیش از 29 سال دارند، طی مراسمی (آیین ورودی مهرطلبان) به سازمان داوطلبان منتقل می‌شوند، گفت: یکی دیگر از اقدامات شاخص این هفته رونمایی از سایت سازمان داوطلبان و شبکه اجتماعی (خانه امید داوطلب) است که اعضا می‌توانند به صورت آنلاین علاوه بر ارائه آموزش‌های مختلف، آخرین اخبار و اطلاعات را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه 700 هزار نفر عضو سازمان داوطلبان هستند و تا پایان امسال برای 20 هزار نفر آنها کارت داوطلبی صادر خواهد شد، گفت: امسال اصالت‌بخشیدن به خانه داوطلبی در دستور کار قرار دارد و در نظر داریم 260 خانه داوطلب تخصصی راه‌اندازی کنیم.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر همچنین از ثبت‌نام ایرانیان خارج از کشور در سایت سازمان داوطلبان خبر داد و گفت: تمام ایرانیانی که در خارج از کشور قرار دارند، می‌توانند در سایتی که 27 آذرماه رونمایی می‌شود ثبت نام کرده و عضو سازمان داوطلبان شوند.

رافع در مورد سرانجام طرح نیابت نیز به ایسنا گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال 94 به دنبال حمایت روحی و روانی از بیماران به خصوص بیماران سرطانی هستیم تا بتوانیم نسبت به ارتقای سطح آگاهی، دانش و امیدواری آنها اقدام کنیم که برای اجرای این طرح نیاز به هماهنگی با سازمان بهزیستی، وزارت رفاه و ... هستیم.

وی همچنین در مورد آموزش ایدز نیز گفت: برای همسران زندانیان در بند، کارگاه‌های پیشگیری از ایدز و اعتیاد برگزار کرده‌ایم و در نظر داریم میزان توانمندی آنها را افزایش دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

/ 0 نظر / 38 بازدید