صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
مراسم اختتامیه دومین جشنواره جوانه برگزار شد
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٩:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱
 

بالاخره انتضارها به پایان رسید لبخند

مراسم اختتامیه راس ساعت 6.30 در سالن بین المللی همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران جنب برج میلاد به صورت باشکوهی برگزار شد.لبخند

مراسم اختتامیه دومین جشنواره رادیویی جوانه با حضور محمدحسین صوفی معاون صدا، بهنام احمدپور مبارکه مدیر رادیو جوان، تعدادی از برنامه‌سازان رادیو جوان و جمع کثیری از مخاطبان رادیو جوان در سالن همایش‌های رازی برگزار شد.

به نقل از سایت جشنواره در ابتدای این مراسم آقای احمدپور مدیر شبکه جوان با ارائه آماری از حضور علاقمندان در جشنواره جوانه گفت: خوشبختانه جشنواره جوانه در این دوره بااستقبال بسیار خوبی مواجه شد به طوری که 22/6 درصد افزایش آثار رسیده را داشتیم حدود 11 هزار اثر در بخش های مختلف به دست ما رسید که این تعداد اثر نشان دهنده جایگاه رادیو جوان در بین مخاطبان است. در این دوره سخت‌ترین داوری‌ها را داشتیم و گواه آن نیز این است که نفر اول موسیقی سال گذشته به مرحله پایانی تولیدات اجلاس ای بی یو راه یافت


وی ادامه داد: برای اولین بار حدود 227 نقد رادیویی رادر اختیار داریم و 737 ایده برتر. کسانی که در حوزه رادیو کار می کنند می دانند که با یک ایده خوب می توان رادیو را متحول کرد. و این در راستای شعار سال رادیو است که از جانب معاونت محترم صدا امسال سال ایده های نو و تحول در محتوا نام گذاری شده است او با بیان اینکه سومین جشنواره جوانه به صورت بین المللی و با حضور برنامه‌سازان خارجی برگزار خواهد شد افزود: بزرگترین دستاورد این جشنواره این بود که هزاران نفر از جوانان کشور انس و الفت خود را با این رادیو بیشتر کرده اند و به عنوان هزاران طراح،ایده پرداز و منتقد رادیویی کار خود را در کشور شروع می کنند.

 او اظهار کرد: اکنون عصر رسانه است و بسیاری از مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور توسط رسانه تعیین می شود و یکی دیگر از مزایای این جشنواره این بود که برنامه سازان با اخلاقیات، روحیات و نیازهای مخاطب خود آشنایی بیشتری پیدا کردند .احمدپور از برنامه ای جدید با عنوان رادیو رویش در کداکتور پخش این شبکه رادیویی خبر داد و خاطر نشان کرد:  برنامه جدیدی تحت عنوان رادیو رویش از 5 شنبه این هفته آغاز به کار خواهد کرد که همه مواد اولیه اش آنچه است که در جشنواره به دست ما رسیده است.

برگزاری این جشنواره اتفاق بزرگی برای رادیو بود. از معاونت محترم صدا تشکر می کنم که اگر همراهی و پشتیبانی های ایشان برای برگزاری این جشنواره نبود کار با این کیفیت انجام نمی شد.در ادامه پس از قرائت بیانیه هیات داوران در بخش غیر شنیداری، جوایز این بخش در موضوعات ایده برنامه، ایده برتر، شعر، متن رادیویی، مقاله، نقد و وبلاگ به برگزیدگان اهدا شد.در ادامه این مراسم، صوفی در سخنانی اطلاع‌رسانی را جزء وظایف رادیو برشمرد و گفت:یکی از مهمترین وظایفی که بر عهده رسانه رادیو است همین اطلاع رسانی می باشد. اقشار مختلف علاقه مند هستند آخرین اخبار مورد نیاز خود را از رسانه ها دریافت کنند و در میان  تلویزیون، اینترنت ،وب و رادیو انس و الفت مردم با رسانه رادیو بیش از سایر رسانه هاست. وی ادامه داد:در کنار نقش اطلاع رسانی وظیفه تبیین هنجارها ، تبلیغ و تبیین ارزش های پذیرفته شده در جامعه و آموزش حقوق شهروندی از دیگر وظایف رسانه رادیو به شمار می آید.  در طول چند سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، رسانه رادیو توانسته است با توسعه کمی و کیفی هم نقش اطلاع‌رسانی را خوب ادا کند و هم نقش فرهنگ‌سازی و هم نقش تفریح و سرگرمی را به خوبی ایفا کند.

معاون صدا تصریح کرد: مردمی که خسته از کار روزانه، محل کار، رانندگی و.. به رسانه مراجعه می‌کنند، علاقه‌مند هستند که فضای شادی را در رسانه بشنوند. به همین دلیل ما در سال‌های اخیر افزایش برنامه‌های طنز را در دستور کار خود قرار دادیم.وی عنوان داشت: از تعداد شبکه‌هایی که تصمیم گرفتیم در سال 91 افتتاح کنیم، شبکه لبخند است که مردم دوست دارند برنامه‌های شاد بشنوند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در دهه فجر بیست و پنجمین شبکه رادیویی جمهوری اسلامی ایران را با نام لبخند افتتاح کنیم تا این وظیفه و رسالت دیگری که بر عهده رسانه رادیو است از این طریق تکمیل شود.او خاطر نشان کرد: برگزاری این جشنواره برای شبکه جوان جای تبریک دارد برای اینکه توانسته اند ارتباط خوب و تعامل مناسب را با شنوندگان برقرار نموده و این جشنواره باشکوه را برگزار کنند. این افتخار بزرگی برای رادیو و شبکه جوان است که با مخاطب خود ارتباط را برقرار نموده و اعتماد او را جلب کرده اند.

جشنواره جوانه از سال آینده به صورت بین المللی برگزار خواهد شد و این تلاش و جدیت بیشتر برای تولید آثار مناسب تر برای یک رقابت سنگین و جدی تر را می طلبد.در ادامه این مراسم از پوستر سومین جشنواره جوانه که به صورت بین المللی برگزار خواهد شد رونمایی شد همین طور علی لهراسبی همراه با گروهش به طور زنده به اجرا پرداخت .گفتنی است؛ در این مراسم از نماد جشنواره جوانه سال آینده توسط محمد صوفی معاون صدا و بهنام احمد پور مدیر شبکه رادیو جوان رونمایی شد.علی انصاریان و بهروز رهبری فرد، میر طاهر مظلومی،رامین پور ایمان، جواد آتش افروز وعباس محبوب از جمله چهره هایی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

منبع: سایت جشنواره جوانه