صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
تیم فوتبال پاس همدان، پاس نشد
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۳
 

پاس آن پاسی نشد که قرار بود در همدان شکل بگیرد و وظیفه بزرگی را برای ورزش استان ایفا کند، بلکه برادر بزرگی شد که اجازه رشد به دیگر برادران (رشته‌های ورزشی) را هم نداد.

تیم فوتبال پاس همدان، پاس نشد

به گزارش صبح الوند، روزنامه همدان پیام در یادداشتی نوشت:

1- زمانی که بهروز مرادی به توصیه اکبر عابدی معاون سیاسی خود را به سراغ آوردن تیم پاس از تهران به همدان رفت، نیروی انتظامی قصد داشت دیگر تیمداری نکندو در ورزش حرفه‌ای حضور نداشته باشد.
همدان به ادرک این موضوع و اهمیت حضور در لیگ برتر زودتر از استان‌های دیگر میزبانی و مالکیت از تیم‌های تهرانی را پذیرفت و قدم در راهی گذاشت که بسیاری عاقبت آن را اضمحلال تیم‌های منتقل شده و ضربه به فوتبال ارزیابی می‌کردند.
پاس به شهدای استان همدان هدیه شد البته در زمان ثبت درصد ناچیزی سهم نیز به نام مدیرعامل وقت زده شد که شائبه برخی ویژه‌خوارها را مدتی به وجود آورد اما در نهایت با توضیحات ارائه شده و بازگشت آن سهام این شائبه‌ها رفع شد.
2- مردم همدان بهترین استقبال را از پاس انجام دادند و پاس هم انصافاً در سال‌های اول حضور شادی و شعف را برای مردم استان به ارمغان آورد.


حالا مردم تیمی داشتند که به پرسپولیس گل می‌زد و استقلال را در آزادی شکست می‌داد. امید در دل مردم زنده شده بود و تصور بر این بود که پاس با میزان توجهی که جوانان به آن دارند، می‌تواند در زمینه فرهنگی و اجتماعی بخصوص در حوزه مقابله با مواد مخدر تأثیرگذار باشد.
3- پاس روند خوبی داشت اما این روند با بی‌برنامگی استان و گرفتار شدن به حاشیه‌های فوتبال از دست رفت.
کم‌کم دلالان فوتبال در اطراف پاس مشاهده شدند و پاس روز به روز بیشتر گرفتار دلالان و حاشیه شد و کم‌کم باخت‌های پاس شروع شد تا نتیجه آن حضور در لیگ دسته یک باشد.
4- منتقدان انتقال پاس، پس از سقوط این تیم به دسته یک فریاد برآوردند که پیش‌بینی آنها درست بود و کار یکه همدانی‌ها انجام دادند، اشتباه بوده است و باید جلوی اشتباه را گرفت تا زیان بیشتر نشود.
اما همدانی‌ها با تعصبی که نسبت به تیم خود داشتند، باز هم از پاس حمایت کردند تا شاید دوباره این تیم به لیگ برتر برگردد.
هر قدر همدانی‌ها حمایت کردند، ضعف پاس بیشتر شد تا جایی که در آخرین بازی، اوج ضعف به نمایش درآمد تا خبری از جنگندگی در این تیم نباشد.
5- قرار بود پاس در همدان خصوصی باشد اما هیأت مدیره کاملاً دولتی آن که با ریاست استاندار و عضویت رئیس سازمان ورزش و چند مسئول مؤثر استان تشکیل می‌شود، اندازه و میزان خصوصی بودن این تیم را نشان می‌دهد.
6- پاس این روزها تنها یأس و ناامیدی را به همراه می‌آورد و از اهداف اولیه انتقال که قرار بود تیمی باشد که نشاط را به ورزش و جامعه استان بخصوص جوانان عرضه می‌کندو سلامتی را به جامعه هدیه می‌دهد، خبری نیست. پاس درگیر حاشیه و دلالان فوتبال و زرنگ‌هایی است که دوره‌ای خود را عاشق پاس و همدان معرفی می‌کنند و در نهایت پول خود را با شکایت و... دریافت کرده و می‌روند و به همدانی‌ها و عشقی که به پاس دارند، می‌خندند.
7- پاس آن پاسی نشد که قرار بود در همدان شکل بگیرد و وظیفه بزرگی را برای ورزش استان ایفا کند، بلکه برادر بزرگی شد که اجازه رشد به دیگر برادران (رشته‌های ورزشی) را هم نداد.
باور کنید پروژه انتقال پاس به همدان شکست خورده است و اگر قرار است پاس در همدان بماند لازم است از حساسیت‌ها نسبت به آن کاسته شود و حضور مدیران استان در هیأت مدیره آن منتفی شده و کاملاً خصوصی می‌شود تا شاید قطع طمع دلالان و حاشیه‌سازی‌ها اجازه قدرت گرفتن دوباره قهرمان آسیا را بدهد.

منبع: صبح الوند sobhealvand.ir