صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
ترانه علیدوستی در اینجا شب نیست
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٩/۱۸
 
رادیو جوان ایرانی-گروه جوان و فرهنگ:
 
ترانه علیدوستی :ما تا جایی که ازدستمان بر می آید دراین راه همه تلاشمان را می کنیم
 
ترانه علیدوستی درگفت وگو با برنامه اینجا شب نیست شبکه جوان اجرای نمایشنامه خوانی "آنا کارنینا"را کمک کوچک و خیرخواهانه به آن دسته از هنرمندان و هموطنانی که به بیماری های خاص مبتلا هستند،دانست.


ترانه علیدوستی  درگفت وگو با برنامه اینجا شب نیست شبکه جوان اجرای نمایشنامه خوانی  "آنا کارنینا"را  کمک کوچک و خیرخواهانه به آن دسته از هنرمندان و هموطنانی که به بیماری های خاص مبتلا هستند،دانست. ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی بازیگر مطرح  سینما وتئاتر کشورمان ،  دلیل حضور خود را در اجرای نمایشنامه خوانی  "آنا کارنینا" به کارگردانی هما روستا ،  این نکته دانست:

در شرایطی که  گاهی  اخبار ناخوشایندی از احوال هنرمندان ما  به گوش هموطنان می رسد. با این اجرای خیرخواهانه ،  تصمیم گرفتیم کمک کوچکی به آن دسته از هنرمندان و هموطنانی کرده باشیم  که به بیماریهای خاص مبتلا هستند و در وضعیت خوبی به سر نمی برند و تصمیم گرفتیم این بار قبل از اینکه دیر بشود  ،  قدمی در این راه برداشته باشیم.
ترانه علیدوستی در ادامه افزود ما تا جایی که از دستمان بر می آید همه تلاشمان را در این راه می کنیم.
هنرمند جوان کشورمان هم چنین با توجه به استقبال پرشور و خودجوش هموطنان در این اجرا ، اشاره کرد که حضور هموطنان،  گرمی ویژه ای به این مراسم بخشید.

منبع: سایت رادیو جوان

بیوگرافی ترانه علیدوستی را در ادامه مطلب ببینید ...


نام :  ترانه علیدوستی
تاریخ تولد و محل تولد  :  22 دی سال 1362  تهران
مدرک تحصیلی : دیپلم کامپیوتر (یک دوره کلاسهای فیلمنامه نویسی را در حوزه هنری گذرانده است )

مجموع آثار ترانه علیدوستی :

سینما   :من ترانه 15 سال دارم ( 1380 ) – شهر زیبا ( 1382 – اصغر فرهادی ) – چهارشنبه سوری ( 1384 – اصغر فرهادی ) – کنعان ، تردید ( 1384 ) – درباره الی ( 1387 –  اصغر فرهادی )  - پنجاه کیلو آلبالو - زندگی با چشمان بسته – راز دشت تاران ( 1388 ) -  هرچی خدا بخواد ( 1389 ) – انتهای خیابان هشتم ، پذیرایی ساده ( 1390 ) -  احتمال معکوس ( 1391 ) 
تئاتر : فنز ( 1385 )

ترانه علیدوستی فرزند حمید علیدوستی ، فوتبالیست قدیمی و مربی تیم ملی فوتبال جوانان (در سال 1387 ) است .
وی در دوره ی راهنمایی ،‌ دو سال در هنرستان موسیقی تحصیل کرد که کلارینت و پیانو می زد. در دوره ی دبیرستان مشغول تحصیل در رشته ی علوم تجربی بود که در کلاس های بازیگری آقای امین تارخ ثبت نام کرد. سال  1379 از طریق همین کلاس ها برای بازی نقش « ترانه پرنیان » در فیلم " من ترانه 15 سال دارم " انتخاب شد و با بازی در این فیلم وقفه ای در تحصیلاتش افتاد که سرانجام در رشته ی کامپیوتر دیپلم گرفت    .
سال 1380-1379یک دوره ی فیلمنامه نویسی در کلاس های حوزه هنری گذراند . او تا سال 1382 در فیلمی حضور نداشته و بیشتر به علایق دیگرش مثل نوشتن و موسیقی می پردازد و سعی دارد وارد دانشگاه بشود .
در فیلم " من ترانه 15 سال دارم " موفق شد با اولین فیلم دوران زندگی‌اش خوش بدرخشد تا جایی که کمتر از یک ماه چند جایزه مطرح سینمایی را به خود اختصاص داد .

روند موفقیت‌ های او با فیلم دومش ، " شهر زیبا " ادامه یافت و ثابت کرد که در این رشته موفق است.
خانم علیدوستی یک رکورد نیز از خودش به جا گذاشته است. او برای فیلم اول تا سومش، «من ترانه 15 سال دارم »، «شهر زیبا» و «چهارشنبه سوری»، سه بار نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم فجر شده است .
از میان صدها نفری که برای نقش من ترانه 15 سال دارم تست دادند ، فردی انتخاب شد که نام خودش هم ترانه بود . او تنها برادرش را نیز در روز چهارشنبه سوری از دست داد ، آن هم درست در زمانی که مشغول بازی در فیلمی به همین نام بود .

منبع: photo-aks.com