صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
رسالت رسانه ملی چیست؟
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢۸
 

رسالت رسانه ملی، ترویج فرهنگ کار، تولید و اعتماد به نفس در کشور است.

محمد سرافراز در نشست مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی که در سازمان صدا و سیما برگزار شد، افزود: حمایت و ترویج فرهنگ سرمایه گذاری در تولید و نوآوری در عرصه های مختلف صنعتی و تولیدی از اولویت های رسانه ملی است. سرافراز

رئیس سازمان صدا و سیما، معرفی تولیدکنندگان برتر و کارآفرینانی که موفق می شوند با سرمایه کم، کالای مورد نیاز جامعه را تولید کنند از برنامه های رسانه ملی بیان کرد و گفت : این قشر برای جامعه الگو و امیدآفرین هستند و لذا معرفی آن ها همواره در دستور کار رسانه ملی قرار دارد.

سرافراز افزود: رسانه ملی در معرفی محصولات داخلی که ویژگی خوب دارند می تواند در قالب های مختلف  برنامه سازی، همکاری کند.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اهمیت تبلیغ در فرهنگ سازی وتغییر نگرش مردم به سمت مصرف تولیدات داخلی، تبلیغ اینگونه محصولات را در بهترین ساعات با هدف فرهنگ سازی از ظرفیت های رسانه ملی ذکر کرد و گفت: ساخت و تولید برنامه های مشارکتی و  سریال با محتوای تقویت تولیدات داخلی و بهینه سازی مصرف و معرفی موانع و مشکلات راه اندازی خط تولید از دیگر ظرفیت های رسانه است.


رسانه ملی در پوشش رویدادهای خبری، تولید مستندهای تلویزیونی و برنامه های ترکیبی و سایر برنامه ها نیز آمادگی دارد با وزارت صنعت، معدن و تجارت همکاری کند.

رئیس رسانه ملی ابراز امیدواری کرد کارگروه مشترک روابط عمومی های صدا و سیما و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهادها را بررسی تا زمینه برای همکاری ها گسترش یابد.

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این نشست مشترک با تاکید بر اهمیت همکاری رسانه ملی در حمایت از کار، تولید و سرمایه گذاری در کشور گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم تاکید کرده اند بخش صنعت و معدن پیشران اقتصاد کشور است.

نعمت زاده با اشاره به رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری درباره سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی افزود: هنوز فرهنگ تولید و اعتماد به نفس در این زمینه در کشور نهادینه نشده است که با کمک برنامه های صدا و سیما می توان این فرهنگ را نهادینه کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تجارب کشورهایی مانند مالزی، ترکیه و کره جنوبی در نهادینه کردن فرهنگ کار و تولید گفت: با همکاری صدا و سیما می توان برنامه ای راهبردی با مدت زمان ۵ سال تدوین و در مسیر نهادینه کردن فرهنگ کار وتولید اجرا کرد.

نعمت زاده توجه به فرهنگ سرمایه گذاری را دومین اولویت همکاری با رسانه ملی بیان کرد و افزود: این فرهنگ باید در کشور نهادینه شود.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری های کوچک خانواده ها در رشد اقتصادی جامعه موثر است، یاد آور شد : حتی یک درصد اندک از درآمد خانوارها هم می تواند به توسعه سرمایه گذاری و آبادانی در کشور کمک کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توجه به نوآوری، فناوری و ابتکار و خلاقیت در کشور را ضروری دانست و گفت: متاسفانه به موضوع خلاقیت در صنعت کشور کم توجهی شده است که با همکاری رسانه ملی می توان برای حمایت از طرح های خلاقانه گام برداشت.

نعمت زاده افزود: یکی دیگر از موضوع های مهم که با همکاری صدا و سیما می توان به نتایج خوبی دست یافت، فرهنگ سازی در موضوع مصرف داخلی است.

وی با اشاره به رهنمودهای جدی رهبر معظم انقلاب در زمینه فرهنگ سازی برای مصرف داخلی گفت: در کنار این موضوع تولید داخل هم باید کیفیت خود را ارتقاء بدهد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به اهمیت تبلیغ کالاهای داخلی در رسانه ملی یادآور شد: تبلیغ کالاهای داخلی با اولویت داشتن نشان استاندارد و دارابودن کیفیت بالا و صادرات می تواند در اولویت قرار گیرد.

در این نشست مشترک معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز مهم ترین اولویت ها، ظرفیت ها و دغدغه های خود را برای افزایش همکاری با رسانه ملی بیان کردند.

معاونان و مدیران رسانه ملی هم ضمن ارائه پیشنهادها برای گسترش همکاریها با وزارت صنعت، معدن و تجارت بر تعامل بیشتر تاکید کردند.

منبع: namayande.com