صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
نظر شما درباره قرعه ایران در جام جهانی چیست؟
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/۱٦
 
قرعه کشی رقابت های جام جهانی 2014 فوتبال سرانجام به پایان رسید و 32 تیم حاضر در این جام رقبای خود در مرحله گروهی را شناختند. تیم ملی کشورمان در گروه اف این رقابت ها با آرژانتین، بوسنی و نیجریه همگروه است. گروهی که به جز آرژانتین و تقابل جذاب مسی-بیک زاده(!) حریف درجه یک دیگری برای کشورمان به ارمغان نیاورده است و این به آن معنی است که ایران می تواند حداقل نگاهی دور به صعود به دور بعد بیاندازد.

شکل خاص سیدبندی  این قرعه کشی سبب تشکیل چند گروه مرگ و البته چند گروه بسیار راحت شده است. مدافع عنوان قهرمانی با گروه بسیار دشواری روبرو شده است و برای صعود باید با نایب قهرمان دوره قبلی و تیم خوب شیلی رقابت کند. تقابل ایتالیا و اروگوئه انگلیس در یک گروه و همچنین مثلث آلمان و پرتغال و غنا در گروهی دیگر خبر از مسابقاتی بسیار جذاب در دور گروهی می دهند. در مقابل این تیم های بدشانس، فرانسوی ها مثل همیشه خوش شانس بوده اند و در گروه مناسبی قرار گرفته اند.

 
با مشخص شدن ترکیب گروه ایران در رقابت‌های جام جهانی، هم‌اکنون می‌خواهیم دیدگاه شما را در این باره بدانیم که از گروه ایران راضی هستید یا خیر؟ نظر خود را در خصوص وضعیت تیم ملی ایران در گروه شش رقابت‌های جام جهانی با ما در میان بگذارید.
 
سرانجام ترکیب گروه‌های هشت‌گانه جام جهانی برزیل مشخص شده و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه ‌جای گرفتند تا همه منتظر دوازدهم ژوئن ۲۰۱۴ باشند؛ جایی که با بازی برزیل و کرواسی، زنگ افتتاح بیستمین دور‌ رقابت‌های جام جهانی به صدا درخواهد آمد.

اما در این میان، چشم‌های منتظر ایرانی‌ها به گروه ششم این رقابت‌هاست؛ جایی که تیم ملی کشورمان در چهارمین حضور خود در جام جهانی به مصاف تیم‌های قدرتمند آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین می‌رود.
 
‌با مشخص شدن سرگروه‌های هشت‌گانه جام جهانی از دو هفته گذشته، گمانه‌هایی درباره سرگروه ایران و دیگر هم‌گروه‌های ما در رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی و افکار عمومی در گرفته ‌بود. برخی بر این باور بودند، با حضور بلژیک و سوئیس در میان سرگروه‌های هشت‌گانه، هم‌گروهی با این تیم‌ها، خیلی بهتر از هم‌گروهی با آرژانتین و برزیل و اسپانیاست و برخی دیگر باورشان این بود که ‌روند فوتبال ما، نشان داده ‌برگزاری بازی‌های بزرگ با تیم‌های بزرگ دنیا، تنها در جام‌های جهانی دست می‌دهد، و‌گرنه همچون همیشه، فوتبال ملی ما هر هشت سال یک ‌بار نیز رنگ تیم‌های بزرگ دنیا را نخواهد دید.

بنابراین از همین فرصت حداقل سه بازی جام‌جهانی برای رویارویی با تیم‌های بزرگ دنیا استفاده کنیم؛ ‌البته گویا این نظر غالب در میان افکار عمومی بود، چه اینکه در نظرسنجی هفته گذشته برنامه نود، مردم از میان هشت سرگروه جام‌جهانی، علاقه ‌بیستری به هم‌گروهی با آرژانتین داشتند و البته این موضوع هم محقق شد و تیم ملی کشورمان، علاوه بر آرژانتین با تیم‌های قدرتمند نیجریه و بوسنی و هرزگوین هم گروه شد.

حضور مسی، آگرو، توز، دیماریا و چندین و چند فوق ستاره دیگر در ترکیب تیم ملی آرژانتین، موجب شده تا همه از هم‌اکنون کار تیم ملی کشورمان در جام‌ جهانی را پایان یافته‌‌ بدانند، ولی این همه واقعیت نیست.

به هر حال، فوتبال ورزش غیرمنتظر‌‌‌ه‌ای است و نمی‌توان نتیجه همه بازی‌ها را از پیش ‌تعیین شده دانست. ‌ترکیب کادر فنی تیم ملی کشورمان که از کلاس بالای جهانی برخوردار است،‌ این امید را در برخی به بار آ‌ورده که با اندیشیدن تدابیری، راه خود را برای حضور آبرومندانه در جام‌جهانی هموار کند. باز شدن پای بازیکنان ایرانی پرورش یافته در اروپا و امریکا، یکی از ترفندهای کی‌روش برای پر کردن جای خالی بازیکنان در کلاس جهانی در تیم ملی بود و همین کسب نتیجه مطلوب با کمترین امکانات در مقدماتی جام‌جهانی، برخی را امیدوار ساخته که باز هم بتوان با تدابیر خاص کی‌روش در جام جهانی نتیجه خوبی گرفت.

در مقابل، برخی دیگر‌ علاوه بر اشاره به ستاره‌های تیم‌های حریف ایران، نداشتن بازی تدارکاتی، کلاس پایین‌تر بازیکنان ایرانی و ضعف مدیریتی در آماده‌‌سازی تیم ملی در جام‌جهانی را مهم‌ترین عوامل در نتیجه نگرفتن ایران در جام جهانی می‌دانند و ایران را از هم‌اینک حذف شده و تیم آخر گروه می‌دانند. تجربه حضور ایران در گروهی کم و بیش مشابه این گروه در جام جهانی آلمان، نیز موجب شده تا ظن این عده به حذف قطعی ایران در مرحله گروهی به قوت نزدیک‌تر شود.

‌اما ‌اکنون می‌خواهیم دیدگاه شما را در‌باره گروه‌ ایران در جام ‌جهانی بدانیم:

* آیا از گروهی که ایران در آن قرار گرفته، راضی هستید؟

* به نظر شما، تیم ملی کشورمان چه نتیجه‌ای در جام جهانی به دست خواهد آورد؟

* آیا امیدی به راهیابی ایران از گروه خود به مرحله حذفی را دارید یا خیر؟

بخشی از پیامهای ارسالی از دوستان
 اگر اینقدر راحت بگیریم باور کنید اون یه امتیاز را نمی گیریم که هیچ با آبروریزی بر میگردیم و شاید هم دریغ از یک گل زده....!!

 1. هر 4 تیم این گروه جز اوین تیم هایی بودن که رفتن جام جهانی!!!! پس همه تیم هایی مقتدر هستند... اگر بخوایم میتونیم صعود کنیم
 2. به نظرم این گروه متوسط هست.

  اگر آرژانتینو کنار بذاریم بقیه تیمها تقریبا در یک سطح هستند.

  البته چیزی که مهمه اینکه ما با آمادگی کامل بریم و تمام خواسته های کیروش رو فراهم کنیم وگرنه شک نکنید که با آبرو ریزی بر میگردیم
 3. به نظرم بهترین گروهی بود که میتونستیم قرار بگیریم
  از طرفی با آرژانتین که بهترین بازیکنای دنیا رو در اختیار داره میتونیم بازی کنیم که البته تو هر گروه دیگه هم سرگرهاشون قوی بودن
  از طرفی با ضعیف ترین تیم اروپا و نیجریه هم که آن چنان قدرتمند نیست هم گروه شدیم
  واقعا عالیه
 4. فوتبالیست ها که شب گفتند تیمهای خوبی هستن و قرعه کشی خوب بود خوب لابد خوبن دیگه اونها بهتر از ما میگن ما هم دوباره نذرو نیازهامو شروع میکنیم!
 5. گروه خوب و در عین حال سختی است ولی باید تمام قدرت بازی کرد چون بهترین ها در جام حهانی هستند.
 6. نیجریه و بوسنی رو میشه برد یا حداقل چهار امتیاز گرفت. با چهار امتیاز میشه به صعود امیدوار بود.
  از آرژانتین 0-2 می بازیم.
  بوسنی و نیجریه مساوی می کنن.
  هر دو به آرژانتین می بازن:
  آرژانتین 9 امتیاز
  ایران 4 امتیاز
  نیجریه 2 امتیاز
  بوسنی 1 امتیاز
 7. دوره قبل کعبی جفت پا رفت تو صورت فیگو،این دوره میرن تو صورت مسی، تنها نتیجه جام جهانی در آخرین بازی شنیدن جمله تکراری ما باید برای دوره بعد برنامه‌ ریزی بهتری داشته باشیم!
 8. بوسنی و نیجریه در سطح تیم های درجه 3 هستند و فقط آرژانتینه که درجه 1 هست. ما سه تیم تقریبا توی یک مایه هستیم. فقط باید اعتماد به نفسمون رو با بازی های تدارکاتی با تیم های مطرح بالا ببریم. به نظرم تیم های مطرح جهان که تو گروهشون یه تیم مثل ایران افتاده بدشون نیاد با ما بازی تدارکاتی کنند. باید از این فرصت استفاده کرد. البته اگر هم نتیجه خوب نگرفتیم دنیا به آخر نمیرسه باید با ادامه بازی با تیم های خوب خودمون رو برای آینده آماده حفظ کنیم.
 9. به نظر من اتفاقا توقعات را بالا ببریم.مگر چه چیز ما از نیجریه،بوسنی و حتی آرژانتین کمتر است.درست است آرژانتین ستاره دارد و قوی است،ولی ما هم در بازی ها نشان دادیم که در شرایط سخت بسیار عالی هستیم.خداروشکر که یک مربی حرفه ای داریم و من امیدوار به سعود هستم به عنوان تیم دوم.
 10. و ...

منبع: تابناک و قانون آنلاین

شما چه نظری دارید؟