صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
سایت سرشماری اینترنتی 95 www.sarshomari95.ir
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٤:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٧/۱٩
 

سایت سرشماری اینترنتی  سایت مرکز آمار ایران

سایت سرشماری 95 www.sarshomari95.ir, سرشماری اینترنتی سال 95

 

 
 
سرشماری اینترنتی، کاهش هزینه و زمان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٤:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٥/٧/۱٢
 

سرشماری اینترنتی، کاهش هزینه و زمان

سایت سرشماری سال 95 

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 گفت: مشارکت پاسخگویان در سرشماری اینترنتی موجب کاهش هزینه و زمان اجرای آن می‌شود. سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه حضوری پیچیده و پرهزینه است و منابع حاصل از این صرفه‌جویی می‌تواند در طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور استفاده شود.

علیرضا آقاجانی در نشست با اصحاب رسانه که در محل فرمانداری صومعه‌سرا برگزار شد، با بیان اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکی از کامل‌ترین و موثرترین راه‌های گردآوری اطلاعات آماری مورد نیاز برای برنامه‌ریزی در هر کشوری است، اظهار کرد: برای اداره هر کشور برنامه‌ریزی لازم است. برنامه‌ریزی دقیق و درست و داشتن اطلاعات آماری دقیق برای مسئولان کشور حائز اهمیت است.

مسئول کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن صومعه‌سرا با اشاره به زمان آغاز سرشماری الکترونیکی تصریح کرد: در سرشماری الکترونیکی خانوارها می‌توانند از ۳ لغایت ۲۴ مهرماه سال جاری با استفاده از اینترنت در سامانه سرشماری www.sarshomari95.ir وارد شوند و اطلاعات خود را ثبت کنند و پس از تکمیل فرم سرشماری اینترنتی« کد آماری» دریافت نمایند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اطلاعات آماری برای برنامه‌ریزی، ویژگی‌های جمعیتی کشور اعم از مرد، زن، دانش‌آموز، کودک، جوان، افراد سالمند و… است، افزود: ویژگی‌های جمعیتی کشور برای برنامه‌های توسعه‌ای کشور، تعیین بودجه ملی و استانی، ساخت مدارس، مراکز بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی برای استان‌ها، شهرها و روستاهای کشور بسیار ضروری است.

آقاجانی سرشماری را یکی از قدیمی‌ترین روش‌های جمع‌آوری اطلاعات برای تصمیم‌گیری دانست و خاطرنشان کرد: مرکز آمار ایران از سال ۱۳۴۵ تا ۱۳۸۵ هر ده سال یکبار سرشماری عمومی نفوس و مسکن را اجرا کرده است. پس از سرشماری سال ۱۳۸۵ بنا به برخی ضرورت‌ها و بر اساس مصوبه هیئت وزیران، فاصله زمانی سرشماری به پنج سال کاهش یافته است.

وی با یادآوری اینکه تاکنون هفت سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور اجرا شده است، گفت: در سال ۱۳۹۵، مرکز آمار ایران هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن را به شیوه الکترونیکی(بدون کاغذ) اجرا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت پاسخگویان در سرشماری اینترنتی موجب کاهش هزینه این طرح ملی و تسریع روند اجرای آن می‌شود، ابراز کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن به شیوه حضوری پیچیده و پرهزینه است.


 
 
نامه دختر زیبا به مرد پولدار
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٧/٩
 

نامه دختر زیبای 24 ساله و پاسخ رئیس ثروتمند:

یک دختر خانم زیبا خطاب به رئیس شرکت امریکائی ج پ مورگان نامه‌ای بدین مضمون نوشته است:
می‌خواهم در آنچه اینجا می‌گویم صادق باشم. من 24 سال دارم. جوان و بسیار زیبا، خوش‌اندام، خوش هیکل، خوش بیان، دارای تحصیلات آکادمیک و مسلط به چند زبان دنیا هستم.
آرزو دارم با مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلار یا بیشتر ازدواج کنم. شاید تصور کنید که سطح توقع من بالاست، اما حتی درآمد سالانه یک میلیون دلار در نیویورک هم به طبقه متوسط تعلق دارد.
چه برسد به 500 هزار دلار. خواست من چندان زیاد نیست. آیا مردی با درآمد سالانه 500 هزار دلاری وجود دارد؟
آیا شما خودتان ازدواج کرده‌اید؟ سئوال من این است که چه کنم تا با اشخاص ثروتمندی مثل شما ازدواج کنم؟


امضا، خانم زیبا و خوش اندام
جواب ........؟


 
 
ایــرانــی، ایرانی بخر
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٥/٧/۳
 

حمایت از تولید ملی و کالاهای داخلی از ارکان تقویت اقتصاد یک کشور به شمار می‌رود. تا زمانی که کالاهای تولید کشور در داخل مصرف نشود، نمی‌توان به رونق گرفتن اقتصاد کشور امید داشت و این همان نکته‌ای که این روزها دغدغه مردم و دلسوزان انقلاب است. گزارش زیر به خرید محصولات ایرانی اختصاص دارد:

کالای ایرانی بخریم مقصر تعطیلی کارگاه‌ها
روزی چراغ یک کارگاه در کشور خاموش می‌شود، کارگرانشان ناامید به منزل می‌روند و پس از مدتی تحمل بیکاری، دچار افسردگی حاد می‌شوند دست به پرخاشگری و بدخلقی با نزدیکانشان می‌زنند و اثرات منفی آن به خانواده و فرزندشان می‌رسد، کودکی که در چنین خانواده‌ای رشد کند به طور معمول عاقبت روشنی ندارد، افسردگی، یاس و کمبود‌ها روح کودک باقی می‌ماند به اعتقاد بسیاری از کار‌شناسان، جامعه‌ای که پوشیدن لباس مارک اروپایی با قیمتی سرسام‌آور را به خرید لباس دکمه تا به تای ایرانی ترجیح می‌دهد، جامعه‌ای که پوشیدن شلوار فاق کوتاه سنگ شور شده ترکی را به شلوار کتان ایرانی ترجیح می‌دهد.
کالای ایرانی خوب نیست، زود خراب می‌شود و رنگ و رو برایش باقی نمی‌ماند، اما ایرانی است، چرخی که آن را تولید کرده چرخ کشور را می‌چرخاند، با مد جلو نمی‌رود کاستی کم ندارد اما ایرانی است مال خودمان است، این تفکری است که سال‌ها در ذهن اهل شرق آسیا رشد کرده، سونامی و زلزله‌ای که در سال ۲۰۱۱ در ژاپن اتفاق افتاد می‌توانست اقتصاد ژاپن را سال‌ها عقب بیندازد، اما نیانداخت به این دلیل که مردمش اجازه ندادند، گزارشی که شبکه تلوزیونی آمریکایی CNN در سال ۲۰۱۲ از این کشور تهیه کرد به خوبی این موضوع را نشان می‌دهد، وقتی گزارشگر از ژاپنی‌ها سوال می‌کند که چرا تلویزیون‌ها تولید ملیشان که چندان به تکنولوژی آن روزهای دنیا به روز نیست را می‌خرند غالب مردم پاسخ می‌دادند که برند ملیمان حالا به کمک ما نیاز دارد.

ایرانی، شایسته تولید ایرانی
سالهاست که تولیدات داخلی ما نیاز به کمک دارند، ولی تا چشممان به تخفیف ۷۰ درصد برندی اروپایی می‌خورد، دلمان قنچ می‌رود که نکند از دستش بدهیم، صفی طولانی از دم در مغازه تا چند کوچه پایین‌تر شکل می‌دهند، برند ایرانی اینجاست که مهجور باقی می‌ماند. چرا تولیدی‌های پوشاک جرات چسباندن مارک برند ایرانی را ندارند؟ چرا فروشندگان از فروختن پوشاک ایرانی شانه خالی می‌کنند؟ این‌ها سوالاتی است که اگر مثل ما دغدغه‌تان خرید پوشاک ایرانی باشد به آن دچار می‌شوید.