صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
جلسه اول خواستگاری با چاشنی طنز
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٢/٢٥
 

حالا شما در شب خواستگاری قرار دارید. احتمالا تا صبح خوابتان نمی برد و اگر هم خوابتان ببرد، کابوس اینکه پدر عروس بزند له و لورده تان کند، رهایتان نمی کند. نکته کنکوری اینکه از زمان آغاز بحث های اولیه تا روز خواستگاری، خوردن سیر و پیاز و غذاهایی مثل میرزاقاسمی را بی خیال شوید. خواستگاری می روید. شمال که نیست!

خب چی بگویم؟ قرار است در جلسه اول کمی با هم آشنا شوید. این کمی هم یعنی با سلایق و علایق هم آشنا شوید نه اینکه بردارید همان اول بحث نظر طرف مقابل را در رابطه با حرکت جوهری ملاصدرا و اصالت اخلاق بپرسید.

دقت کنید: قرار است یک عمر با هم زندگی کنید، پس به رفتار و گفتار همدیگر دقت کنید نه اینکه حواستان به گل قالی و مارک تلویزیون و پرده های قشنگ اتاق باشد. مثلا موقع حرف زدن توجه کنید ببینید که طرف مقابلتان می تواند چهار تا جمله درست و حسابی بگوید؟ اگر نه که کلا بی خیال شوید.

موبایل خاموش: همان اول کار، موبایلتان را خاموش کنید تا نشان دهید برای بقیه اهمیت قائل هستید نه اینکه مدام سرتان توی موبایل و پیامک دادن و انگری بردز باشد.

خودتان باشید: شما هر چقدر هم که بازیگر خوبی باشید، بالاخره یک روز لو می روید. پس سعی کنید خودتان باشید و دروغ نگویید. غلو هم نکنید. شما با ۲۵ سال سن نهایتا دو سال سابقه کار دارید. کسی از شما توقع بیل گیتس بودن ندارد. دخترها هم الکی کلاس نگذارند که هر روز ۲۰۰ تا خواستگار دارند، تابلو می شوند.

لابی کنید: خانواده تان را نفروشید اما اگر نظرتان درباره هم مثبت بود، یکسری قرار و مدار را همانجا توی جلسه دو نفره تان بگذارید. مثلا همانجا سر تعداد مهریه با هم به توافق برسید. البته توافق نهایی قطعا با نظر پدر و مادرتان انجام می شود.

اونوقت چی بپوشم؟ خواستگاری، مخصوصا جلسه اول، یک مجلس بی نهایت رسمی است. برای همین بی خیال تیپ های اسپرت مثل شلوار قرمز و تی شرت سفید کوتاه بشوید. خواستگاری است، پارک که نمی روید! پوشیدن کت و شلوار یا شلوار یا کت تک، به شدت پیشنهاد می شود.


 
 
تیم فوتبال پاس همدان، پاس نشد
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۳
 

پاس آن پاسی نشد که قرار بود در همدان شکل بگیرد و وظیفه بزرگی را برای ورزش استان ایفا کند، بلکه برادر بزرگی شد که اجازه رشد به دیگر برادران (رشته‌های ورزشی) را هم نداد.

به گزارش صبح الوند، روزنامه همدان پیام در یادداشتی نوشت:

1- زمانی که بهروز مرادی به توصیه اکبر عابدی معاون سیاسی خود را به سراغ آوردن تیم پاس از تهران به همدان رفت، نیروی انتظامی قصد داشت دیگر تیمداری نکندو در ورزش حرفه‌ای حضور نداشته باشد.
همدان به ادرک این موضوع و اهمیت حضور در لیگ برتر زودتر از استان‌های دیگر میزبانی و مالکیت از تیم‌های تهرانی را پذیرفت و قدم در راهی گذاشت که بسیاری عاقبت آن را اضمحلال تیم‌های منتقل شده و ضربه به فوتبال ارزیابی می‌کردند.
پاس به شهدای استان همدان هدیه شد البته در زمان ثبت درصد ناچیزی سهم نیز به نام مدیرعامل وقت زده شد که شائبه برخی ویژه‌خوارها را مدتی به وجود آورد اما در نهایت با توضیحات ارائه شده و بازگشت آن سهام این شائبه‌ها رفع شد.
2- مردم همدان بهترین استقبال را از پاس انجام دادند و پاس هم انصافاً در سال‌های اول حضور شادی و شعف را برای مردم استان به ارمغان آورد.


 
 
ضرب المثل هایی از جنس ازدواج
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٦:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٢/۱۱
 

1. هنگام ازدواج بیشتر با گوش هایت مشورت کن تا با چشم هایت. ضرب المثل آلمانی

2.
مردی که به خاطر "پول" زن می گیرد، به نوکری می رود. ضرب المثل فرانسوی

3.
لیاقت داماد، به قدرت بازوی اوست ضرب المثل چینی

4.
زنی سعادتمند است که مطیع "شوهر"باش. (ضرب المثل یونانی

5.
زن عاقل با داماد "بی پول" خوب می سازد ضرب المثل انگلیسی

6.
زن مطیع، فرمانروای قلب شوهر است ضرب المثل انگلیسی

7.
زن و شوهر اگر یکدیگر را بخواهند در کلبه ی خرابه هم زندگی می کنند ضرب المثل آلمانی

8.
داماد زشت و با شخصیت به از داماد خوش صورت و بی لیاقت ضرب المثل لهستانی

9.
دختر عاقل، جوان فقیر را به پیرمرد ثروتمند ترجیح می دهد ضرب المثل ایتالیایی


10. داماد که نشدی از یک شب شادمانی و عمری بداخلاقی محروم گشته ای ضرب المثل فرانسوی