صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
تجلیل از برنامه جوان ایرانی سلام
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٩
 

برنامه "جوان ایرانی سلام" در اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه شایسته تجلیل شناخته شد. اجلاس ABU برنامه جوان ایرانی سلام" را شایسته تجلیل دانست.
 
 برنامه "جوان ایرانی سلام" در اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه شایسته تجلیل شناخته شد. از مجموع برنامه‌های ارسال شده در بخش برنامه‌های شخصیت محور، آثاری از کشورهای استرالیا،‌ نیوزلند، کره جنوبی و ایران به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کردند و برنامه ای از استرالیا عنوان برگزیده را از آن خود کردو برنامه "جوان ایرانی سلام" نیز شایسته تقدیر شناخته شده و مورد تجلیل قرار گرفت.


 
 
مقالات سرمایه ای برای آینده
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢۸
 

 داور بخش مقالات دومین جشنواره جوانه: مقالات سرمایه ای برای آینده رادیو هستند

مسئول کمیته داوری بخش مقاله دومین جشنواره جوانه آثار دریافت شده در این بخش را بسیار با کیفیت و به روز ارزیابی کرد.

تراب زمانی در این راستا افزود: با توجه به استقبال بسیار خوبی که در این دوره از جشنواره صورت گرفت بررسی آثار دریافتی در دو مرحله انجام شد. در مرحله اول با توجه به معیارهای داوری و اهداف جشنواره آثار دریافت شده با حضور کارشناسان مجرب انتخاب آثار انجام گرفت و آثاری که معیارهای لازم برای داوری را داشتند به داوران تحویل داده شد.


 
 
مکان و زمان برگزاری اختتامیه جشنواره
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٦
 
مکان و زمان برگزاری اختتامیه اعلام شد

اختتامیه دومین جشنواره جوان و رادیو (جوانه) روز 30 مهر ماه ساعت 18 در سالن بین المللی همایش های رازی برگزار خواهد شد.

سالن همایش های رازی در تقاطع بزرگراه شهید همت و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی تهران واقع می باشد.ورود برای عموم آزاد است.

مراسم اختتامیه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به رادیو برگزار خواهد شد .از جمله هنرمندانی که در روز اختتامیه حضور می یابند می توان به علی لهراسبی اشاره نمود که در این مراسم اجرای زنده خواهد داشت.

 
 
آخرین تغییرات لیست کاندیداهای جشنواره
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٥
 

لیست کاندیداهای جشنواره جوانه رادیو جوان کمی تغییر کرد

بعد از اعلام لیست اسامی کاندیداها در 23 مهر ماه در کمتر از 1 روز از اعلام اسامی شاهد تغییر در این لیست بودیم و برای بخشهای مختلف جشنواره خصوصا بخش وبلاگ تغییرات اساسی را در ترتیب این لیست داشتیم  که بعد از سوال و جواب از دوستان متوجه شدیم به خاطر ترتیب حروف الفبا بوده.

من به همه دوستانی که موفق شدند تا این مرحله صعود کنند از صمیم قلب تبریک میگم و خوشحالم از اینکه در این مدت تونستم دوستان خوبی رو اینجا پیدا کنم دوستان خوبم تبریک امیدوارم بازهم شاهد موفقیت شما در مراحل بعدی زندگی باشیم.


 
 
رونمایی از تندیس جشنواره جوانه رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٥
 
رونمایی از تندیس جشنواره جوانه

در سومین نشست خبری دومین جشنواره جوانه جزئیات برگزاری اختتامیه این جشنواره تشریح شد.

RadioJavan.ir - <span class=

حمیدرضا افتخاری دبیر دومین جشنواره جوانه در این راستا گفت: دومین جشنواره جوانه کار خود را در یک هفته بعد از برگزاری جشنواره اول در اسفندماه 90 آغاز کرد و اختتامیه آن هم 30 مهر ماه سال جاری ساعت 18 در سالن همایش های رازی برگزار خواهد شد.


 
 
فهرست نهایی کاندیداهای جشنواره رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٤
 

کمیته داوری دومین دوره جشنواره جوانه فهرست اسامی کاندیدا های دریافت جایزه در بخش های مختلف جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره دوم این کاندیدا ها طی روز های آینده از طریق  e-mail برای شرکت در مراسم اختتامیه دعوت خواهند شد. حمیدرضا افتخاری مسول کمیته داوری و دبیر اجرایی جشنواره در خصوص داوری ها گفت: بنا بر این بود که در هر بخش 10 کاندیدا معرفی شود اما در برخی بخش ها حد نصاب داوری ها به حدی نبود که 10 کاندیدا معرفی شود در عین حال در برخی بخش ها نیز بیش از 10 کاندیدا معرفی شده است چرا که امتیاز نفرات آخر برابر بوده بطور مثال در بخش نقد تنها 9 کاندیدا داریم اما در بخش متن امتیاز نفرات دهم و یازدهم برابر بود به همین دلیل 11 کاندیدا معرفی شده اند. در بخش برنامه سازی، آنونس و مستند نیز کاندیدا ها در مشاغل مختلف معرفی شده اند و نفراتی که کاندیدا هستند به مراسم دعوت می شوند در عین حال صاحبان اثری که خودشان کاندیدا نیستند اما یکی از عواملشان کاندیدا باشند هم به مراسم پایانی دعوت خواهند شد.

کاندیداها در بخش های مختلف به شرح زیر معرفی می شوند...

 

 
 
تعداد آثار دریافتی جشنواره جوانه به تفکیک
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٠
 
 تعداد آثار دریافتی به تفکیک اعلام شد

به گزارش ستاد خبری جشنواره جوانه در این دوره 11276 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.  که از این تعداد 3033 اثر در بخش برنامه سازی،1251 آنونس،506 قطعه موسیقی،463 مستند رادیویی،1434 قطعه شعر، 1708 داستانک ،737 ایده برنامه ، 168 مقاله، 537 متن رادیویی،227 نقد رادیویی و 1212 وبلاگ شرکت کرده اند.

همین طور استقبال از جشنواره در مقایسه با سال پیش  رشد 22/6 درصدی داشته است.


 
 
پاسخ دبیر جشنواره به معترضان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢٠
 

همزمان با اعلام آثار منتخب و راه یافته به داوری نهایی از سوی دبیر خانه جشنواره و اعتراض تعدادی از افرادی که اثرشان به داوری نهایی راه پیدا نکرده بود دبیر اجرایی جشنواره پاسخگوی سؤالات و شبهه ها در این بخش ها شد.

حمیدرضا افتخاری در خصوص آثار رد شده در بخش برنامه سازی گفت: در بخش برنامه سازی  آثار بسیار خوبی به دست ما رسید که به جرات می توان گفت بعضی از آثار دریافت شده همین الان قابلیت پخش در رادیو را دارند. بیش از 3 هزار اثر در بخش برنامه سازی به دست ما رسید و طبیعی است که نمی شود همه آثار را برای داوری فرستاد.

 مسئول داوری بخش برنامه سازی ادامه داد:

همه افرادی که در جشنواره شرکت کرده اند فکر می کنند بهترین اثر را فرستاده اند . به واقع آثار بسیار خوبی را هم دریافت کرده ایم شاید 10 یا 15 درصد از آثار دریافتی مشکلات عمده  از لحاظ فنی یا... داشته اند اما بقیه آثار به واقع خوب بوده اند بیشترین نقصی که آثار غیر قابل داوری داشته اند این است که فاقد کار خلاقه بوده اند . وقتی در عرصه رقابت وارد می شوید باید خلاقیت را هم در کار لحاظ کنید بین دو اثر که امتیاز یکسانی دارند مطمئنا آن اثری انتخاب شده است که خلاقیت بیشتری در آن لحاظ شده است. برنامه ای که یک کپی از برنامه های در حال پخش است مجالی برای رقابت با دیگر آثار نخواهد داشت


 
 
اثار راه یافته به داوری نهایی بخش داستانک
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٦
 
فهرست اثار راه یافته به داوری نهایی بخش داستانک
 
دبیرخانه جشنواره جوانه ضمن عذر خواهی به دلیل تاخیر در اعلام آثار راه یافته به  داوری بخش داستانک، فهرست اسامی صاحبان اثر راهیافته به این بش بخش را یه شرح ذیل اعلام می دارد.
 
برای دیدن لیست آثار به ادامه مطلب بروید...
 

 
 
فهرست آثار راه یافته به داوری نهایی جشنواره جوانه
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/۱٢
 
فهرست آثار راه یافته به داوری نهایی
 
ستاد خبری دومین جشنواره جوانه فهرست آثار راه یافته به داوری نهایی را در بخش های مختلف اعلام کرد.
آثار راه یافته به بخش داوری نهایی آثاری هستند که واجد شرایط داوری بوده اند و این بدین معنی نیست که کاندیدای دریافت جایزه هستند از بین آثار اعلام شده در هر بخش 10 اثر و خالق آن کاندیدای دریافت جایزه خواهند شد که فهرست اسامی کاندیدا ها روز 22 مهرماه در سایت جشنواره اعلام خواهد شد. ده کاندیدای معرفی شده در روز 22 مهرماه به آیین پایانی جشنواره دعوت خواهند شد. گفتنی است نتایج  انتخاب آثار دربخش داستانک هنوز آماده اعلام نیست و به زودی در سایت جشناوره آثار راه یافته به بخش داوری نهایی این بخش اعلام خواهد شد. از سوی دیگر هیات انتخاب آثار در بخش ایده برنامه کلیه آثار دریافتی را واجد شرایط برای داوری دانست لذا در این بخش نیز فهرست آثار اعلام نخواهد شد.

 

به گزارش دبیرخانه جشنواره به علت فراوانی آثار و استقبال بی نظیر مخاطبان از جشنواره دوم انتخاب آثار به طول انجامید و آثار راه یافته به مرحله داوری نهایی با تاخیری دو روزه اعلام می شود.
دبیر اجرایی جشنواره به علت این تاخیر از همه شرکت کنندگان عذرخواهی کرده  و گفت این تاخیر به این دلیل است که دقت را فدای سرعت نکنیم.
گفتنی است اسامی ده کاندیدای هر بخش روز 22 مهر اعلام خواهد شد.

برای دیدن فهرست اسامی به ادامه مطلب بروید...

 


 
 
باز آمد بوی ماه مدرسه بوی بازی های راه مدرسه
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٩:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٩
 

باز آمد بوی ماه مدرسه بوی بازی های راه مدرسه ...

ماه مهر از راه رسید تا دامان پر مهرش را درکوی و برزن پهن کند و پژواک شادی‌های کودکانه را در کوچه های شهر بپیچاند.

باز آمد بوی ماه مدرسه بوی بازی های راه مدرسه

چه شور و حالی دارد این روزهای آغاز مدرسه، روزهایی سراسر دلهره، شوق و اضطراب، روزهای مهر و مدرسه، روزهایی که خیابان ها سرخوش هیجان لبریز صداهای کودکانه جاری در پیاده روهایند...


 
 
ویژه برنامه ولادت امام رضا (ع)
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٦
 
" هشت بهشت " ویژه برنامه ولادت امام رضا (ع) در شبکه جوان
 
" هشت بهشت " عنوان ویژه برنامه ای از گروه جوان وجامعه شبکه جوان است که به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) تهیه شده است  این برنامه روز جمعه 7 مهرماه از  ساعت 9 تا 11 صبح ازاین شبکه پخش می شود.
هشت بهشت شامل  8 بخش است که در هر بخش یا هر بهشت یکی از خصوصیات اخلاقی شخصیتی و اجتماعی امام رضا(ع) مورد بررسی قرار می گیرد ودر بهشت هشتم و یا بهشت  آخر به زیارت حرم حضرت نائل می شویم.
 
از بخش های دیگر این برنامه برقراری ارتباط مستقیم با حرم حضرت امام رضا (ع) وگزارش  از حال هوای معنوی حرم ایشان  می باشد. " هشت بهشت " ویژه برنامه ولادت امام رضا (ع) در شبکه جوان است.
 
دانلود متن و آهنگ جدید حامد زمانی به نام امام رضا در ادامه مطلب ...

 
 
اطلاعیه آزمون باشگاه رادیویی جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٩:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٥
 
اطلاعیه آزمون باشگاه رادیویی جوان
 - تاریخ برگزاری آزمون باشگاه رادیویی جوان : 7 مهر 1391
- ساعت برگزاری آزمون : 9 تا 11 صبح
- تعداد سوالات : 125 سوال چهار گزینه ای
- مهلت پاسخگویی : 120 دقیقه
- ساعت 8:30 در سالن بسته خواهد شد. لطفا راس ساعت 8 در محل حاضر باشید.
- داوطلبان حتما فیش بانکی و کارت ملی یا شناسنامه را همراه داشته باشید.
- کارت شرکت در امتحان برای داوطلبان در سایت قابل دریافت دو پرینت می باشد. از مراجعه حضوری جدا خودداری کنید.
     
محل برگزاری آزمون
 برادران: تهران - فلکه دوم صادقیه - بلوار اشرفی اصفهانی - بعد از مرزداران - زیر پل عابر پیاده - خیابان ردایی - خیابان حضرت ابوالفضل - کوی بوستان 4 غربی - مدرسه راهنمایی معین
 
خواهران: تهران - فلکه دوم صادقیه - بلوار اشرفی اصفهانی - بعد از مرزداران - زیر پل عابر پیاده - خیابان ردایی - خیابان حضرت ابوالفضل - کوی بوستان 3 غربی - دبیرستان معین

 
 
شنوندگان برای رادیو جوان برنامه می‌سازند
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٧/٢
 

شنوندگان برای رادیو جوان برنامه می‌سازند: مدیر رادیو جوان با اعلام خبری مبنی بر اینکه این بار شنوندگان قرار است برای رادیو جوان برنامه‌سازی کنند، خاطرنشان کرد: برنامه‌‌ی جدیدی برای عصر پنجشنبه‌های رادیو جوان تدارک دیدیم که با برنامه‌سازی شنوندگان از اوایل مهر ماه امسال روی آنتن می‌رود.

شنوندگان برای <span class=

 

بهنام احمدپور مبارکه: تمام سعی ما بر این است که در حد توانمان، تعامل با مخاطبان را افزایش دهیم که فکر می‌کنم یکی از راهکارهایش این است که به زودی برنامه‌هایی با برنامه‌سازی خود شنوندگان پخش شود. ما برای مهر ماه برنامه‌ی جدیدی در نظر گرفتیم که فکر می‌کنم حدود 80 درصد آن حاصل تولیدات مخاطبان رادیو جوان است ...