صدای جوان

صدای جوان، صدای نسل جوان، شغل، کار، درامد، ازدواج، مسکن، تفریح، اوقات فراغت

صفحه نخست | آرشیو | تماس با ما
فهرست موضوعی جوان و ورزش | جوان و معرفت | جوان و ازدواج | جوان و کارآفرینی | جوان و فرهنگ | جوان و محیط زیست
اگر همه آرزوها برآورده می شد، هیچ آرزوئی برآورده نمی شد || به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد || خلاقیت یعنی بهترین استفاده از داشته ها و شرایط کنونی || اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید، هم‌اکنون انجامش دهید، وگرنه پشیمان خواهید شد
درباره رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٩
 
رادیو جوان
 
 آدرس سایت:    http://radiojavan.ir
 
تاریخ تأسیس: 4/12/1375

مدیریت شبکه: جناب آقای دکتر احمدی

گروه های برنامه ساز: جوان و جامعه ، جوان و اندیشه، جوان و ورزش، جوان و دانش، جوان و فرهنگ

فرکانس رادیو جوان: موج FM ردیف 88.1 مگا هرتز درتهران

شبکه جوان صدای جمهوری اسلامی ایران، کار خود را از 4 اسفند سال 1375 با حضور ریاست جمهوری وقت – جناب حجة الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی و نیز ریاست محترم دکتر لاریجانی – رسما آغاز نمود. در بدو امر آنچه بیش از هر چیز، صعب و دشوار بنظر می‏رسید، یافتن جایگاهی مناسب در میان مخاطبان جوان بود.

 
 
رسالت رسانه ملی چیست؟
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢۸
 

رسالت رسانه ملی، ترویج فرهنگ کار، تولید و اعتماد به نفس در کشور است.

محمد سرافراز در نشست مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی که در سازمان صدا و سیما برگزار شد، افزود: حمایت و ترویج فرهنگ سرمایه گذاری در تولید و نوآوری در عرصه های مختلف صنعتی و تولیدی از اولویت های رسانه ملی است. سرافراز

رئیس سازمان صدا و سیما، معرفی تولیدکنندگان برتر و کارآفرینانی که موفق می شوند با سرمایه کم، کالای مورد نیاز جامعه را تولید کنند از برنامه های رسانه ملی بیان کرد و گفت : این قشر برای جامعه الگو و امیدآفرین هستند و لذا معرفی آن ها همواره در دستور کار رسانه ملی قرار دارد.

سرافراز افزود: رسانه ملی در معرفی محصولات داخلی که ویژگی خوب دارند می تواند در قالب های مختلف  برنامه سازی، همکاری کند.

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اهمیت تبلیغ در فرهنگ سازی وتغییر نگرش مردم به سمت مصرف تولیدات داخلی، تبلیغ اینگونه محصولات را در بهترین ساعات با هدف فرهنگ سازی از ظرفیت های رسانه ملی ذکر کرد و گفت: ساخت و تولید برنامه های مشارکتی و  سریال با محتوای تقویت تولیدات داخلی و بهینه سازی مصرف و معرفی موانع و مشکلات راه اندازی خط تولید از دیگر ظرفیت های رسانه است.


 
 
گروه جوان و فرهنگ، رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٧
 

لیست برنامه های گروه جوان و فرهنگ رادیو جوان:

الفبای جوانی الفبای جوانی برنامه ای از گروه جوان و فرهنگ است که به موضوعات فرهنگی و هنری جوانان پرداخته و سعی دارد فضای دلنشینی در عصر جمعه برای شنوندگانش ترسیم کند  
اینجا شب نیست 1 برنامه اینجا شب نیست به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات اخلاقی و اندیشه ای می پردازد. این برنامه شنبه هر هفته، ساعت 24 به روی آنتن می رود  
اینجا شب نیست 2 برنامه اینجا شب نیست به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات اخلاقی و اندیشه ای می پردازد. این برنامه یک شنبه هر هفته، ساعت 24 به روی آنتن می رود  
اینجا شب نیست 3 برنامه اینجا شب نیست به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات اخلاقی و اندیشه ای می پردازد. این برنامه دو شنبه هر هفته، ساعت 24 به روی آنتن می رود  
اینجا شب نیست 4 برنامه اینجا شب نیست به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات اخلاقی و اندیشه ای می پردازد. این برنامه سه شنبه هر هفته، ساعت 24 به روی آنتن می رود  
اینجا شب نیست 5 برنامه اینجا شب نیست به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات اخلاقی و اندیشه ای می پردازد. این برنامه چهار شنبه هر هفته، ساعت 24 به روی آنتن می رود  
اینجا شب نیست 6 برنامه اینجا شب نیست به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات اخلاقی و اندیشه ای می پردازد. این برنامه پنج شنبه هر هفته، ساعت 24 به روی آنتن می رود  
اینجا شب نیست 7 برنامه اینجا شب نیست به وسیله گفتگوی شبانه و پرنشاط به تبیین موضوعات اخلاقی و اندیشه ای می پردازد. این برنامه جمعه هر هفته، ساعت 24 به روی آنتن می رود  
باغ ارغوان    
چهار باغ 1 برنامه چهارباغ با رویکردی متنوع در زمینه موسیقی سنتی و پاپ برآن است تا مخاطبین را با جنبه های مختلف موسیقی آشنا نموده و لحظات دلنشین و شادی را برای آنان ایجاد نماید. اسن برنامه هر شب ساعت 21 پخش می شود.  
در کوچه آفناب تقدیم به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (عج) روحنا لتراب مقدمه الفدا، کاری از گروه جوان و فرهنگ شبکه جوان که جمعه ها از ساعت 7 صبح به مدت 30 دقیقه به روی آنتن می رود.  
سوغاتی    
صدای کاغذی    
قرار شاعرانه    
ما بازیگریم تست بازیگری  
من و جوان من و جوان هرروز از ساعت 16:15 تا 16:30  
هزار افسان پرداختن به افسانه های ملل مختلف و بخصوص افسانه های ایرانی  
کافه رادیو برنامه ای فرهنگی و هنری که دارای آیتمهای متنوع در حوزه ادب و هنر است و شامل سینما، تئاتر ، هنرهای تجسمی ، شعر ، داستان و ... می باشد.  
یک سبد ترانه یک سبد ترانه پرداخت غیر کلیشه ای به مقوله موسیقی که یکی از نیازهای امروز جوانان می باشد و انجام بحث اطلاع رسانی و آگاهی در این حوزه و جذب مخاطبین بیشتر برای این برنامه و رادیو جوان است.

آپارات : برنامه ای فرهنگی هنری با تمرکز ویژه بر هنر هفتم، تئاتر و دوبله می باشد که در این زمینه از نظرات ... کارشناسان مجرب و فرهیخته استفاده و ایجاد قالبی جذاب و جوان پسند برای مخاطبین مد نظر قرار داده شده. مضاف بر این که در این برنامه سعی شده است که مخاطبین نیز در برنامه سهیم بوده و خط و مشی نظام مندی نیز برای این مقوله در نظر گرفته شده است.


 
 
گروه جوان و اندیشه، رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٦
 

لیست برنامه های گروه جوان و اندیشه رادیو جوان:

آهای دلای با وضو 1    
به امید تو 1    
پنجره رویا    
دوشنبه شب با شما    
عابران سپیده 1 ایجاد لحظات شاد ومعنوی درسحرگاه  
عابران سپیده 2    
فکری از جنس بلور 2    
معمولی نیست    
واژه ها    
کسی صدام میزنه 1    
کسی صدام میزنه 2 به رنگ کاشی های فیروزه ای مسجد گوهرشاد  

 
 
گروه جوان و ورزش، رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٥
 

لیست برنامه های گروه جوان و ورزش رادیو جوان:

ایستگاه ورزش 1 برنامه ای خبری و تحلیلی درباره ورزش کشور  
ایستگاه ورزش 2 برنامه ای خبری و تحلیلی درباره ورزش کشور  
پاتوق جوانه برنامه ای برای تمام کسانی که دوست دارند در جوانه شرکت کنند  
پاتوق شبانه 1 اینجا پاتوق اهالی طنزه، آنهایی که می خواهند بخندند  
پاتوق شبانه 2 گروهی شاد منتظر شما هستند تا در کنار دیگر شنوندگان پاتوقی از جنس صمیمیت شکل بگیرد  
توپ تنها برنامه طنز ورزشی در منظومه شمسی  
تیتر داغ 1 بررسی عناوین روزنامه های ورزش  
تیتر داغ 2 بررسی عناوین روزنامه های ورزش  
جنب و جوش جنب و جوش هر روز صبح در ساعت 6:15 به شنوندگان عزیزش یادآوری می کند که ورزش ضامن سلامتی و احساسی بهتر خواهد بود.  
چهار چهار دو برنامه ای کاملا فوتبالی است که به مسائل فوتبال ایران می پردازد.  
خط پایان خط پایان برنامه ای برای ورزش منهای فوتبال  
رادیو جوانه برنامه ای مختص برندگان جشنواره اول جوانه  
سه ستاره جنگی شنیدنی با حضور سه ستاره در هر برنامه  
گذرگاه ورزش برنامه برای ترویج ورزش همگانی میان اقشار مختلف  
معجون صبح جمعه ای بی نظیر در انتظار شماست  

 
 
گروه جوان و جامعه، رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٤
 

لیست برنامه های گروه جوان و جامعه رادیو جوان:

آتش پنهان برنامه ای در رابطه با اعتیاد  
باشگاه تعطیلات    
تا مرز فردا    
جوان ایرانی سلام 1 اگر می خواهید صبح را با نشاط آغاز کنید، اگر به دنبال افزایش طول عمر خود هستید و یا اگر فکر می کنید هیچ کس سر صبح مثل شما از خواب ناز بیدار نمی شود با جدیت پیشنهاد می کنیم برنامه جوان ایرانی سلام را بشنوید. این برنامه یک هفته در میان است و شعبه دیگری ندارد. دم صبح پذیرای چهره خواب آلود، صدای گرفته و صورت نیمه بشاش شما هستیم. هدف ما شادی و نشاط شماست. قول می دهیم.  
جوان ایرانی سلام 2 اگر می خواهید صبح را با نشاط آغاز کنید، اگر به دنبال افزایش طول عمر خود هستید و یا اگر فکر می کنید هیچ کس سر صبح مثل شما از خواب ناز بیدار نمی شود با جدیت پیشنهاد می کنیم برنامه جوان ایرانی سلام را بشنوید. این برنامه یک هفته در میان است و شعبه دیگری ندارد. دم صبح پذیرای چهره خواب آلود، صدای گرفته و صورت نیمه بشاش شما هستیم. هدف ما شادی و نشاط شماست. قول می دهیم.  
جوونی دربست 2 برنامه جوونی دربست برنامه ایست با فرم مستند و گزارش که از قالب نقد و طنز در بخش های مختلف استفاده می کند. این برنامه روزهای شنبه تا چهرشنبه ساعت 10 الی 11 پخش می شود.  
جوونی دربست 1 برنامه جوونی دربست برنامه ایست با فرم مستند و گزارش که از قالب نقد و طنز در بخش های مختلف استفاده می کند. این برنامه روزهای شنبه تا چهرشنبه ساعت 10 الی 11 پخش می شود.  
هفته نامه    
کلاس جوونی 2 کلاس جوونی یا بهتره بگم یک کلاس عصر گاهی که جوونای عضو اون مثل همکلاسی ها با هم تعامل دارن. از خاطراتشون پشت نیمکت ها میگن و از علایقشون روی تخته سیاه برای هم می نویسن. بقیه ماجرا هم باشه برای توی کلاس. منتظریم ...  

 
 
گروه جوان و دانش، رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۱۱:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢۳
 

گروه جوان و دانش-  لیست برنامه های درحال پخش در گروه جوان و دانش رادیو جوان:

با من حرف بزن    
بند کفشتو محکم کن    
پلاسما در این برنامه علاوه بر معرفی مخترعان و آخرین اختراعات و دستاوری های علمی کشور سعی می شود راه های رسیدن به موفقیت و خلاقیت و شکوفایی استعدادها آموزش داده شود. علاوه بر این به انعکاس اتفاقات روز در قالب گزارش و تکست می پردازد.  
تیک تاک    
رادیو جوانه    
صبح دانش یک مجله علمی صبحگاهی  
صبح دانش 1 صبح دانش، مجله علمی شنیداری است که به مسائل مختلف علمی، پژوهشی، پزشکی و اقتصادی روز و همین طور معرفی نخبگان و پژوهشگران برتر می پردازد.  
صبح دانش 2 صبح دانش، مجله علمی شنیداری است که به مسائل مختلف علمی، پژوهشی، پزشکی و اقتصادی روز و همین طور معرفی نخبگان و پژوهشگران برتر می پردازد.  
نمودار برنامه ای اقتصادی است که به بررسی روند پیشرفت اقتصادی ایران می پردازد.  

 
 
گفت‌وگو با تنها مدیر زن رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/٢٢
 
 گفت‌وگو با تنها مدیر زن رادیو جوان
 
آنچه واضح است این است که برنامه‌های ما باید در راستای سلیقه و نگاه جوان امروز باشد و ما باید سعی کنیم هر چه بیشتر با خواست جوانان آشنا شویم؛ چرا که رادیو جوان به عنوان تنها رسانه‌ای است که در حال حاضر به نام جوان و برای جوانان وجود دارد.
مدیر طرح و برنامه رادیو جوان جشنواره را اتفاقی بسیار خوب برای رادیو توصیف کرد و افزود: جشنواره اول جوانه نشان داد که رادیو جوان به خوبی جای خود را در بین جوانان پیدا کرده است و به نظر من برگزاری این جشنوارهاتفاق بسیار خوب و شایسته ای بود.
 
تنها مدیر زن رادیو جوان در ادامه عنوان کرد: این جشنواره به نوعی نظرسنجی هم از مخاطبان بود و به ما نشان داد که شنوندگان ما دوست دارند چه برنامه‌هایی را برای آنان تدارک ببینیم؛ چرا که آنها مطابق با خواست و سلیقه‌ی خودشان ایده‌پردازی و برنامه‌سازی کرده بودند و قاعدتا برنامه‌هایی در همان راستا را می‌پذیرند.

 
 
گزارشی از مراسم 15 سالگی رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱۱
 
گزارشی از مراسم 15 سالگی رادیو جوان:

 
 
گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان
نگارنده : جوان ایرانی - ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۳
 

گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان-پشت این صدا چه کسی است؟

 گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان

 

گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان

 

گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان

 گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان

گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان

گالری عکس گویندگان و دست اندرکاران رادیو جوان